Strona główna    Okładziny   Deski    Długie czopy    Informacje różne    Video    Linki    Tuning    Trening    Zdrowie    KontaktTa zakładka traktuje o sprawach związanych z kontuzjami charakterystycznymi dla tenisa stołowego, sposobom ich zapobiegania i leczenia. Artykuły zostały przygotowane w szczególności w oparciu o informacje z tureckiej strony o tenisie stołowym Masatenisi oraz z różnych źródeł z zakresu zarówno sportu (sporty rakietowe czy kulturystyka), jak i medycyny sportowej. Dzielę się również własnymi doświadczeniami z rehabilitacji, jako że cierpiałem (i ciągle się bronię przed nawrotami) w szczególności na pierwsze trzy wymienione poniżej urazy. Oczywiście złapałem je w znacznej mierze "dzięki" tenisowi stołowemu, jak też i ziemnemu, któremu z dużym upodobaniem oddaję się do dziś.

                                                     STRONA W PRZYGOTOWANIU                      

                        Bark                                                                                                  Zapobieganie kontuzjom

                    Łokieć tenisowy                                                                                     
Co robić w przypadku kontuzji

                    Kręgosłup (odcinki lędźwiowe)                                                                                    
Lekarze

                    Nadgarstek                                                                                                             Fizjoterapeuci

                    Biodro

                              Kolano

                        Kostka


Zapraszam wszystkich zainteresowanych do podzielenia się posiadaną wiedzą na temat zarówno kontuzji, jak i wskazania godnych polecenia lekarzy i terapeutów potrafiących skutecznie pomóc w naszych problemach.

Ważna uwaga

Informacje na tej stronie są z natury ogólnei mają za zadanie tylko przybliżyć ww. problemy, nękające w szczególności tenisistów stołowych. W żadnym razie nie mogą zastąpić diagnozy lekarskiej. W przypadku kontuzji winniście bezwzględnie skonsultować się z odpowiednio wyszkolonym lekarzem bieglym w zagadnieniach medycyny sportowej. Ćwiczenia pokazane na tej stronie odnoszą się w całości do moich własnych urazów (choć typowych dla tenisistów stołowych) i możecie je stosować wyłącznie na własne ryzyko - w żadnym wypadku nie będę ponosić jakiejkolwiek odpowiedzialności za praktyczne wykorzystanie przez kogokolwiek informacji z tej strony.